Що таке нервова система?

Нервова система — одна з найскладніших і багатофункціональних структур у нашому організмі і, на жаль, кількість захворювань, пов’язаних з нею, також дуже різноманітна. Найчастішими причинами звернення до невролога є: мігрені, невралгії, порушення сну, депресії, остеохондроз хребта, внутрішньочерепна гіпертензія та вегето-судинна дистонія.

Крім того, невролог діагностує та призначає лікування при захворюваннях характерних для літнього віку, таких як: хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, сенильная деменція (старече недоумство). Також до сфери діяльності невролога відноситься лікування таких серйозних захворювань, як епілепсія, розсіяний склероз, енцефалопатії. До обов’язків невролога входить обстеження та лікування хворих, які перенесли черепно-мозкові травми або хірургічні втручання, що торкнулися нервової системи, а також пацієнтів, які перенесли інсульт.

Консультація невролога

Консультація у невролога, в першу чергу, полягає у первинному огляді пацієнта та збиранні необхідної інформації для складання історії хвороби. Невролог проводить опитування пацієнта, який включає як стандартні питання про вік, сімейний стан, роботу, так і більш спеціалізовані, для виявлення симптомів неврологічних захворювань та генетичної схильності до їх розвитку. Після чого невролог вислуховує скарги про симптоми, що турбують пацієнта. Під час огляду невролог оцінює загальний стан нервової системи пацієнта, і навіть визначає наявність симптомів передбачуваних захворювань.

Надалі невролог може призначити додаткові дослідження та аналізи для постановки діагнозу, які можуть включати як загальний та біохімічний аналіз крові, так і спеціальні дослідження, наприклад електроенцефалографію (ЕЕГ), ультразвукову доплерографію судин, магнітно-резонансну томографію (МРТ) та інші необхідні методи діагностики.

До симптомів, з якими слід звертатися до невролога, належать тривожні прояви порушень нервової системи.

Обов’язково варто звернутися до невролога, якщо ви відчуваєте:

  • часті та сильні головні болі;
  • мігрені;
  • порушення сну (такі, як безсоння, часті пробудження тощо);
  • шум у вухах;
  • оніміння або відчуття поколювання в кінцівках;
  • болі в спині;
  • погіршення пам’яті;
  • порушення координації рухів;
  • запаморочення, непритомність, розлади свідомості.

При появі подібних симптомів бажано звернутися до невролога або терапевта, який призначить консультацію у потрібного фахівця. У жодному разі не варто залишати неврологічні симптоми поза увагою.