Що таке ожиріння?

Ожиріння – це захворювання, яке характеризується зайвим накопиченням жиру в організмі, що призводить до збільшення маси тіла. У більшості випадків ожиріння розвивається через надмірне споживання їжі (90% випадків), знижену витрату енергії (малорухливий спосіб життя) і порушення обміну речовин.
У 75% випадків ожиріння розвивається внаслідок неправильного розбалансованого харчування, тому основу його лікування становить дієтотерапія. Крім низькокалорійної збалансованої по всіх макро- та мікронутрієнтах дієти, при лікуванні ожиріння використовують розвантажувальні дні, спеціалізовані продукти та біологічно активні добавки до їжі.
Дане захворювання приносить не тільки психофізичний дискомфорт, але також викликає захворювання хребта, суглобів, сексуальні та інші розлади. Ожиріння підвищує ризик розвитку таких небезпечних для життя людини захворювань, як атеросклероз, гіпертонія, цукровий діабет, інсульт, інфаркт міокарда, захворювання нирок і печінки. Крім того, ожиріння здатне призвести людину до інвалідизації. Такі хвороби, як грип, ГРВІ, пневмонія та інші захворювання, у пацієнтів з ожирінням протікають важче і триваліше, часто з низкою ускладнень.

Діагностика

Діагностика причин ожиріння, при якому лікар:
·          Зробить розрахунок ІМТ (по Кетлє) і ідеальної маси (за формулою Брока, Devine або Robinson);
·          Оцінить жирові відкладення, виходячи із співвідношення обсягу талії до обсягу стегон: у нормі до 0,8 у жінок, до одиниці – у чоловіків;
·          Збере анамнез життя пацієнта: наявність надлишкової маси тіла у найближчих родичів, особливості професії, способу життя та харчування;
·          Збере анамнез хвороби: як давно спостерігається ожиріння, максимум і мінімум ваги після 20 років, що було зроблено самостійно;
·          При необхідності призначить лабораторні дослідження на наявність гормональних або ферментних порушень;
·          Оцінить тяжкість ускладнень.

Лікування

Найпоширенішим і найбезпечнішим способом лікування ожиріння є зміна раціону та способу життя в цілому. Дієта при ожирінні розробляється кваліфікованими дієтологами та нутріціологами з урахуванням особливостей конкретного організму пацієнта, його анамнезу, способу життя. Часто йдеться навіть не про дієти, а про здорове, збалансоване харчування, якого слід дотримуватися протягом усього життя.
Найкраще за все піддається лікуванню ожиріння у дітей, однак, і дорослі можуть позбутися цього захворювання. Важливо лише пам’ятати, що лікування ожиріння – це довічний процес, і необхідно постійно слідкувати за харчуванням і способом життя, щоб не допустити повернення початкової маси тіла. Оскільки ожиріння – результат метаболічних, клінічних та гормональних порушень, лікування захворювання має бути комплексним. За результатами обстеження Вам зможуть допомогти у нашій клініці «Медері», в нашому центрі Вам зможуть не тільки розробити індивідуальну програму харчування, але й надати якісну діагностику та програму фізичної активності для вирішення вашої проблеми.